ASYŻ · RZYM · WATYKAN · PADWA · WENECJA · KAHLENBERG

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI, Touroperator Frater (frater.pl), Oferta w programie Apostoł–66 pkt!

TERMIN:       23.02-02.03.2025

CENA:           3280 zł + 150 EUR

Zapisy: Ks. Tomasz – +48 603 457 558

DZIEŃ 1

Godz. 4.00 – zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Włoch.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. W pobliżu miasta św. Franciszka nawiedzimy bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. W Asyżu udamy się do bazyliki św. Franciszka – zobaczymy kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Udamy się także do postawionej w latach 1257 – 1260 na miejscu kościoła św. Jerzego gotyckiej Bazyliki św. Klary z kryptą i relikwiami Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

 

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra: „Pieta” Michała Anioła, kaplica św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, ołtarz główny z baldachimem Berniniego. Zejście do grot watykańskich – miejsca pochówku papieży. Czas wolny. Nawiedzimy także Bazylikę św. Jana na Lateranie, kaplicę San Lorenzo i Święte Schody. Przejazd w okolice Koloseum. Spacer do Forum Romanum. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej u papieża Franciszka. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie, przez most Świętego Anioła, udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Pakiety śniadaniowe. Przejazd do Rzymu. W miarę dostępności Msza Święta przy grobie Jana Pawła II – w Kaplicy Św. Sebastiana. Udamy się w okolice Via Appia Antica. Zwiedzimy Katakumby św. Kaliksta – część starożytnych rzymskich katakumb, miejsce spotkań i pochówków chrześcijan. Udamy się do Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieża. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do jedynej w swoim rodzaju dawnej Serenissimy, czyli Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej – Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tarvisio.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Msza Święta pożegnalna na Kahlenbergu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

TERMIN:       23.02-02.03.2025

CENA:           3280 zł + 150 EUR

 

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 7 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL wraz z następstwem chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu
  • opłatę na TFG i TFP

 

 

UWAGI: • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument: dowód osobisty lub paszport, istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, zainteresowani proszeni o kontakt liderem lub FPD lub BTP FRATER.
ZAPISY Z WPŁATĄ 980 ZŁ, DOPŁATA NA MIESIĄC PRZED DATĄ WYJAZDU. KWOTA W EURO PŁATNA PILOTOWI W DNIU WYJAZDU i NIE ULEGA ROZLICZENIU. INFORMACJE I ZAPISY:
Ks. Tomasz - +48 603 457 558