Wyjazd sobota, 16.03.2024 o godz. 6:00 rano (Lublin, Snopków). Wyjazd pielgrzymkowy z przewodnikiem.
Cena 150 PLN
Cena nie obejmuje obiadu oraz biletów wstępu.
LEŻAJSK – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w bazylice oo. Bernardynów (Pomnik Historii) – manierystyczno – barokowy ufortyfikowany zespół klasztorny zbudowany na miejscu objawień Matki Bożej i św. Józefa z 1590 r. Modlimy się w świątyni, gdzie znajduje się łaskami słynący późnogotycki obraz Matki Bożej Pocieszenia, jedne z najstarszych (XVII w.), największych i najcenniejszych na świecie organów – jedynych, na których może grać trzech organistów jednocześnie – ich prospekt i stalle są arcydziełem snycerki XVII w.
Zwiedzamy także Muzeum Prowincji oo. Bernardynów mieszczące bogate zbiory sztuki sakralnej, także z misji na różnych kontynentach w przestrzeni kilku kondygnacji od podpiwniczenia przez basztę obronną do autentycznej więźby dachowej.
MARKOWA – Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów – Wiktorii, Józefa i ich siedmiorga dzieci zamordowanych przez Niemców wraz z ukrywanymi Żydami – beatyfikowanych 23.IX.2023 r. Nawiedzimy kościół św. Doroty, gdzie w ołtarzu Matki Bożej znajdują się ich szczątki.
ŁAŃCUT – synagoga wybudowana w 1761 r. przy wsparciu marszałka wielkiego koronnego Stanisława Lubomirskiego, ówczesnego właściciela miasta, z salą zw. lubelską, gdzie modlił się Jaakow Icchak Horowitz, nazwany potem Widzącym z Lublina, współtwórca chasydyzmu. Ocalała budowla jest jednym z najcenniejszych zabytków barokowej architektury synagogalnej w Europie.
Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.