HANOI – ZATOKA HA LONG – HUE – LA VANG – HOI AN – HO CHI MINH -SIEM  REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT – TA PROHM – JEZIORO TONLE – KOMPONG KDEI – SAP SKUN – PNOM PENH

PROGRAM RAMOWY 14 DNI

Touroperator Frater (ww.frater.pl)

Termin: 17-30.11.2024
Cena: 12.000 ZŁ + 500 USD

Oferta w programie Apostoł

PROGRAM RAMOWY 14 DNI

DZIEŃ 1 PRZELOT DO HANOI

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Hanoi. Międzylądowanie w Istambule.

DZIEŃ 2 PRZYLOT DO HANOI

W godzinach około południowych – powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika, a następnie przejazd do hotelu i zameldowanie. Po południu, podczas 45-minutowej podróży rikszą po Starym Mieście będziemy mieli okazję zobaczyć, jak żyli Hanojczycy w latach 50́ -tych XX wieku. Odkryjemy tętnice życiem ulice “Dzielnicy 36 Cechów” – miejsca pełne uroku i nieustannej aktywności: rzemieślników, straganiarzy, blacharzy, jubilerów, kaligrafów, tkaczy, obwoźnych handlarzy, sprzedawców wyrobów ze skóry i drewna ratanowego, wachlarzy, obiektów wotywnych, wyrobów z laki, jedwabiu, papieru, najróżniejszych mat, fajek oraz wielu innych produktów.

Następnie, spacerując wokół Jeziora Odzyskanego Miecza dojdziemy do Katedry Świętego Józefa. Msza Święta. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie czas wolny przeznaczony na indywidualne odkrywanie Hanoi.

 

DZIEŃ 3 HANOI – ZATOKA HA LONG

Śniadanie. Od rana, podróż ̇ do Ha Long, przyjazd około południa. Udamy się w rejs po Zatoce Ha Long będący obowiązkową ̨atrakcją turystyczną. Ta słynna na całym świecie zatoka oferuje jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Wietnamie: wysokie, skaliste wysepki pokryte bujną roślinnością rosnącą tuż nad wodą. Zatoka Ha Long Bay to 1,900 wysp i wysepek, w tym wiele niezamieszkanych i nieodwiedzanych. Tworzą razem niesamowity, morski krajobraz, który w 1994 roku został wpisany na list Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na pokładzie statku zostanie podany obiad oraz obiadokolacja składające się z wykwintnych i świeżo złowionych owoców morza z zatoki. Msza Święta. Na zakończenie dnia, będziemy mieli okazję brać udział w nocnym połowie ryb.

DZIEŃ 4 ZATOKA HA LONG – HANOI – HUE

Wczesnym rankiem, w zależności od pory roku, zbudzi nas wschód słońca nad seledynowymi wodami zatoki. W czasie rejsu zostanie odprawiona Msza święta, a późnym rankiem opuścimy pokład. Następnie, transfer do Hanoi, uzupełniające zwiedzanie stolicy Wietnamu – Świątynia Literatury, obiadokolacja, po której transfer na dworzec kolejowy – przejazd nocnym pociągiem sypialnym na trasie Hanoi- Hue.

 

DZIEŃ 5 HUE

Przyjazd pociągu do Hue. Śniadanie, po którym zaczniemy naszą wycieczkę od wizyty w Cesarskiej Cytadeli. Następnie, zwiedzimy ogrodową architekturę charakterystyczną dla tego miasta, zaprojektowaną według szczegółowych reguł geomancji. Spokój jaki emanuje z tego rodzaju domów pozwoli nam doświadczyć doskonałej równowagi otoczenia. Następnie udamy się w rejs tradycyjną łodzią typu sampan po łagodnych wodach Perfumowej Rzeki, aby w dalszej kolejności odwiedzić leżącą nad jej brzegiem świątynię Hon Chen, grobowiec Cesarza Minh Mang z dynastii Nguyen. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6 HUE – MATKA BOSKA Z LA VANG

Poranna podróż oraz wizyta w sanktuarium Matki Bożej z La Vang (Bazylika Matki Bożej z La Vang) mieszczącego się w dzielnicy Hai Phu w dystrykcie Hi Lang prowincji Qung Tr. W trakcie wizyty w La Vang odprawione zostaną Msze Święte. Następnie nawiedzimy sanktuarium Świętego Tomasz Trần Văn Thiện w Quang Tri, wybudowane w miejscu, gdzie poniósł męczeńską śmierć i został pochowany. Na unikatową architekturę tej świątyni składają się dwuwarstwowe ściany, których zewnętrzna część chroni przed działaniem wiatru i deszczu. Z Hue pokonując widowiskową trasę „Hai Van Pass” położoną nad zatoką, udamy się do Hoi An. Wśród kilku przystanków na trasie m.in. rajska plaża w Lang Co oraz Marmurowa Góra. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7 HOI AN

Śniadanie, poznamy Stare Miasto Hoi An, znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Unikatowość tego miejsca wynika z mieszanki wietnamskich, japońskich, chińskich i francuskich elementów architektury. Wzdłuż wąskich uliczek zobaczymy: chińskie budowle datowane na ponad dwa tysiące lat, słynny japoński most pagody, chińską świątynię oraz dom Tan Ky (należący przed 200 laty do bogatego kupca wietnamskiego i zachowany w stanie niezmienionym od tego czasu). Lunch. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8 HOI AN – DANANG – HO CHI MINH

Przejazd z Hoi An do portu lotniczego Danang na poranny lot do miasta Ho Chi Minh. Powitanie na lotnisku i transfer do miasta. Lunch. Odwiedzimy historyczne atrakcje miasta, starą sajgońską Pocztę Główną i budynek Opery Sajgońskiej, a także zobaczymy katedrę Notre Dame (z zewnątrz) i targ Ben Thanh. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 9 HO CHI MINH – SIEM REAP

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Ho Chi Minh, po południu przejazd na lotnisko. Przelot do Siem Reap na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 10 SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT – TA PROHM

Rano, podróż trasą, wzdłuż której rosną ogromne, stuletnie drzewa. Następnie, w sposób niebywale zaskakujący, naszym oczom objawi się majestatyczna, kamienna brama, która prowadzi do Angkor Thom, zwanego “Wielkim Miastem”. Za pomocą tego zdumiewającego, magicznego zabiegu ukazują się masywne, tajemnicze, uśmiechające się twarze wyrzeźbione w kamieniu – świątynia Bayon, wybudowana w XII-XIII wieku. Ten niebywały obiekt otoczony jest przez 54 wieże, z których każda ozdobiona została czterema twarzami. Po wizycie w sanktuarium Bayon, przejazd do świątyni-wzgórza Baphuon, zbudowanej w XI wieku, której renowacja została niedawno ukończona. Następnie, zobaczymy Taras Słoni, który z powodu swojej znaczącej długości 350 metrów był często wykorzystywany podczas królewskich audiencji i państwowych ceremonii. Dalej, zwiedzimy Taras Trędowatego Króla, zbudowany w XII wieku i pokryty niezwykłymi płaskorzeźbami apsar – niebańskich nimf. Po południu, wizyta  w najbardziej znanej świątyni – Angkor Wat. Gdy spojrzymy na nią od strony nawy głównej, zdamy sobie sprawę z jej ogromu. Stanowi ona niebywałe osiągnięcie nie tylko architektoniczne, ale i artystyczne, poczynając od jej nadzwyczajnej struktury po najdrobniejsze detale. Dzień zakończymy wizytą w Ta Prohm, świątyni pochłoniętej przez tropikalną naturę. Uczestnictwo we Mszy Świętej w kościele. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 11 TONLE SAP – KOMPONG KDEI – SKUN – PHNOM PENH

Śniadanie. Kierując się z Siem Reap do Phnom Penh przejazd nad jezioro Tonle Sap. Miejsce to przez cały rok pozwala zaznać spokoju oraz poznać bliżej życie tutejszych rybaków i farmerów. Msza Święta zostanie odprawiona w kościele na wodzie. Z kolei przejazd do Kompong Kdei, gdzie zobaczymy most zachowany od czasów starożytnych, z okresu Angkoriańskiego. Zatrzymamy się na przystanek w wiosce Skun, znanej z grillowanych szaszłyków z pająków. Obiadokolacja i nocleg w Phnom Penh.

 

DZIEŃ 12 PHNOM PENH

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Phnom Penh, obecnej stolicy Kambodży, położonej na rozwidleniu czterech rzek – nazywanym Chaktomuk – oraz historycznej stolicy od ponad 600 lat po przeniesieniu jej z Angkor. Zwiedzimy Pałac Królewski wybudowany w 1866 roku, a także zobaczymy Srebrną Pagodę, ulokowaną na terenie królewskiego kompleksu. Większość drogocennych zbiorów wystawionych na ekspozycji zostało przekazanych przez Króla Kambodży, w tym podarunki pochodzące z krajów na całym świecie. Wśród skarbów znajduje się: masywna, złota rzeźba Buddy, ważąca 90 kilogramów, którą zdobi 9,584 diamenty, a także mała, XVII-wieczna Budda wykonana ze szmaragdu i bakaratowego szkła. W kościele odprawiona zostanie Msza Święta. Następnie, przejazd do Tuol Sleng oraz pól śmierci Choeung Ek, ważnego miejsca pamięci o nieodległych w czasie wydarzeniach związanych z reżimem Czerwonych Khmerów, które stały się czarną kartą w historii Kambodży. Na zakończenie podróży spacer po Rosyjskim Targu, zbudowanym w 1937 roku w wyjątkowym stylu architektury kolonialnej. Obiadokolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko.

 

DZIEŃ 13

Śniadanie. Wyjazd z hotelu w godzinach rannych, przejazd w kierunku granicy z Tajlandią. Przekroczenie granicy z Tajlandią. Obiadokolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko. DZIEŃ 14

Wylot z Bangkoku do Istambuł, gdzie przesiadka do samolotu lecącego do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach porannych, zakończenie pielgrzymki.

 

 

Termin:         17-30.10.2024

Cena:             12.000 ZŁ + 500 USD

 

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • bilety wstępów i przewodników lokalnych,
  • przeloty interkontynentalne oraz przeloty wewnętrzne
  • noclegi o standardzie ***/**** w pokojach 2 os, 1 nocleg w pociągu sypialnym na trasie Hanoi – Hue
  • śniadania, lunche oraz obiadokolacje – zgodnie z programem
  • ubezpieczenie KL + KL CHP wraz z Assistance
  • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodników miejscowych  opłatę TFG i TFP
  • opłaty wizowe
  • napiwki dla obsługi

 

 

INFO: 

Nie wliczono do ceny napojów.

Dokument podróży to paszport + wizy.

Zapisy z wpłatą 3600 zł. Dopłata 30 dni przed datą wylotu,

Wpłata w USD płatne pilotowi 1. Dnia pielgrzymki, jest częścią ceny i nie podlega rozliczeniu  Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

Niezbędny dokument: paszport ważny nie krócej niż do 01.05.2025 i wizy do Wietnamu i Kambodży

Pielgrzymka odbędzie się adekwatnie do panujących warunków sanitarnych

Istnieje możliwość w ciągu 7 dni od zapisania się lub od pierwszej wpłaty ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji nawet do 100 % oraz na Covid.